הטכניון משקיע בתחבורה ציבורית – והמשקיעים הם הראשונים להרוויח

תלמידי הטכניון יוכלו לבחור השנה בתוכנית אקדמית ייעודית ראשונה מסוגה, המתמקדת בתכנון תחבורה ציבורית. התוכנית, שגובשה על ידי המכון לחקר התחבורה והיחידה ללימודי המשך בטכניון, ובשיתוף משרד התחבורה, נולדה על רקע עומסי התנועה הגדלים בכבישי ישראל, הגידול במספר כלי הרכב הפרטיים וחוסר היעילות של חלק גדול מהתחבורה הציבורית.

במקרה או שלא, במקביל לפתיחת התוכנית החדשה הולכת ונרקמת סביב הטכניון מערכת תחבורתית שלא נודעה כמותה בישראל: לפני כחודשיים החלה לפעול הרכבלית – רכבל התחבורה הציבורית הראשון בישראל – אשר מחברת את תחנת לב המפרץ עם הטכניון ואוניברסיטת חיפה בנסיעה בת 40 דקות בלבד! מדובר בבשורה של ממש לכל תושבי חיפה והאזור, ובמיוחד לסטודנטים הלומדים בשני המוסדות האקדמיים המובילים של העיר, אשר ייהנו מכלי תחבורתי מודרני, יעיל ומהנה – במחיר של נסיעה באוטובוס.

בנוסף, בתוך שלוש שנים צפויה להתחיל לפעול מסילת הרכבת בין כרמיאל לקרית שמונה, שתאריך את הקו הקיים של רכבת ישראל מחיפה לכרמיאל, ובכך תחבר את אזור הכרמל לישובי הגליל העליון ואצבע הגליל. מדובר במהפכה של ממש בכל הקשור לתחבורה בצפון, שתהפוך אותו למעין מטרופולין אחד גדול, עם גישה נוחה ויעילה בין הישובים הגדולים באזור.

4TECH – הפרויקט שמשלים את מהפכת התחבורה

בימים אלה מוקם בסמיכות לטכניון פארק 4TECH – רובע עירוני חדש ומרובה שימושים שיהיה בית למאות אלפי מ"ר של משרדים ומסחר, וגם לאלפי סטודנטים שייהנו מאיכות חיים סטודנטיאלית שטרם נראתה בישראל. המתחם החדש, שיוקם על הקרקע ששימשה את המחצבה ההיסטורית של העיר נשר, יסמל אולי יותר מכל את מהפכת התחבורה של הצפון, בהציגו נגישות אופטימלית למוסדות הלימוד השונים באזור: הוא ממוקם בלב לבו של מטרופולין חיפה – שלוש דקות בלב ממנהרות הכרמל וממרכזית המפרץ, כ-10 דקות ממשרדי הממשלה וכ-12 דקות מכביש 6.

כמו כן, מהקומה ה-29 בפרויקט יהיה חיבור ישיר, באמצעות גשר אדריכלי יפהפה, לרכבלית החדשה ולתחנת המטרונית הפעילה במשך כל ימות השבוע.

לצפייה בסרטון הפרויקט לחץ כאן.

אין זה מפתיע אם כן שדווקא הטכניון, ממוסדות המחקר המובילים בארץ ובעולם, מציג ומיישם ראייה חדשנית בכל הקשור לשיפור התחבורה הציבורית בישראל. תלמידי התוכנית החדשה יחוו על בשרם את נפלאות התכנון הנכון והחכם, זה שרואה קודם כל את תושבי העיר ואת צורכיהם. ואם יש לכם חושים מחודדים כנראה כבר הבנתם לבד: מדובר בהזדמנות של ממש למשקיעים.

פנו אלינו עוד היום לפדרמן שחם בית השקעות, כדי שנחבר ונביא אתכם – ביעילות ובבטחה – לפרויקט המוצלח הבא שלכם.