הצלחות וכשלונות

בכל חברה עם פעילות ענפה של אלפי משקיעים ומעל 12 שנים בתחום הנדל"ן וההשקעות יש סיטואציות מאתגרות ופה זה המקום לשתף מנקודת מבט של יזם על ההתמודדות במצב של טלטלה בשוק. זהו למעשה סיפורו של מייסד ובעלים החברה, אור שחם, שדוגל בכך שהיזם תמיד צריך לעלות על הסירה ביחד עם המשקיעים ולנווט גם בעת סערה.
בשנת 2021, העולם חווה משבר בדמות הקורונה. זה לא פסח גם על משקיעי החברה.
עולם העסקים וההשקעות הוא עולם עם סיכונים רבים ולא צפויים.
לשמחתנו, באלפי העסקאות שביצענו המשקיעים זכו לתשואות גבוהות, עליית ערך משמעותית,דירות, משרדים ושטחי מסחר.
בפרויקט בו רכשנו בניין משרדים בקליבלנד בשנת 2019 עם קבוצת משקיעים התכנית עסקית השתנתה לאור קורונה, מגיפה עולמית שיבשה את כל התוכנית העסקית והשפעתו הרבה על שוק המשרדים בקליבלנד טרפה את הקלפים.
מנקודה זו נכנסנו למערבולת עוצמתית.
על המנהלים הנושאים בנטל האחריות וקבלת ההחלטות עמדה משימה לא פשוטה. מחד, היה לפרויקט חובות רבים, משקיעי הפרויקט שע"פ ההסכם צריכים להעביר את חלקם בחוב ולהשקיע הון נוסף על מנת להחזיק את הנכס בחיים לא ששו להעביר את הסכום היחסי של כל אחד בהתאם לחלקו עקב החשש מהמגיפה, הפאניקה והחששות המובנים. אנו בתור מנהלי השקעות רצינו מצד אחד להבריא את הנכס ולהשקיע בו, ומצד שני תמיד לנגד עינינו להקטין חשיפה. נלחמנו עבור המשקיעים מול כל הגורמים בעסקה (בנקים, שוכרים, עו"ד) וההליך היה קשה ומורכב.
בסופו לקחתנו החלטה לא קלה והבאנו מהבית כחצי מיליון דולר !!! על מנת להחזיר לכל משקיע את הקרן. בעידן שבו טייקונים מבצעים תספורות , חברות מוחקות את כספי המשקיעים ללא להניד עפעף אנו פעלנו בצורה בה אנו גאים מאד. אנשים, חברות, מנהלים, נמדדים במצבים קשים ולא רק בהצלחות. נלחמנו עבור הכסף של המשקיעים לקבל את רכיב הקרן במאבקים בלתי מתפשרים והוצאנו מהכיס סכום בלתי מבוטל למרות שלא היינו חייבים עפ ההסכם וההתחייבויות שלנו.
אנו בטוחים כי מעבר להשקעות המעולות שאנו מביאים לידי מימוש ערכי החברה שנותנת ביטחון, גב למשקיעים, הקרבה והשקיפות הם החוזקות שלנו להצלחה.
תודה לכל המשקיעים שמלווים אותנו לאורך כל הדרך באמונה שלמה.
המשקיעים שצלחו איתנו את הסערה רוצים לשתף את החוויה.
ט. שי
ש. רמי
ר. רועי
ל. משה
ש. מרי
מ. בני
ל. אורה
א. ישראל
פ. יניב
ד. יאיר
ו. אלכסנדר
ק. גיל
ק. גיא
ב. אתי
ו. אפרת
ע. אופירה
ע. איציק
ה. איציק
א. איציק