השקעה במשרדים: ההזדמנות הבאה שלכם נמצאת בנשר

אחרי שנתיים של קורונה, במהלכן היה נדמה כי עולם המשרדים בדרך לגסיסה איטית וממושכת, הוכיח הענף כי הוא כאן כדי להישאר. העובדים חזרו למשרדים (רובם בשמחה) וחברות הענק ביצעו רכישות מתוקשרות בעשרות מיליוני שקלים, לעתים של קומות שלמות, כדי לספק את צורכי הצוותים הגדלים והולכים שלהן. 

מה זה אומר מבחינתכם, משקיעי הנדל"ן? שאולי כדאי "לפתוח את הראש" לאלטרנטיבות השקעה שמעבר לדירות ונכסי מגורים, כי ייתכן שאתם מחמיצים אפשרויות טובות ומשתלמות לא פחות – ממש מתחת לאף.

עדיין לא בטוחים? קיבצנו עבורכם שש סיבות מדוע משרד הוא אופציה מעולה להשקעה:

  1. עלות נמוכה: עלות ההשקעה למ"ר במשרדים פחותה משמעותית מזו שבנדל"ן למגורים. משכך, ניתן למצוא משרדים חדשים וגדולים להשקעה במחיר נמוך ממחירה של דירת מגורים ממוצעת.
  2. תשואה גבוהה: בהמשך לעלות הנמוכה של הנכס, רכישת משרד למטרות השקעה היא בעלת פוטנציאל לתשואה גבוהה יותר מאשר דירה. נכס משרדי עשוי להניב תשואה שנתית של כ-6% במקרה הרע, בעוד תשואות שנתיות של נכסים למגורים בישראל נעות סביב 3.5%.
  3. ביקוש עולה על ההיצע: תפוסת שטחי המסחר בישראל עומדת על 90%, כשמחסור חריף מורגש בערים הגדולות. משכך, רמות הסיכון בהשקעה באפיק זה נמוכות יחסית, שכן בנקל ניתן למצוא לנכס שוכר, בעיקר במוקדי תעסוקה מטרופוליניים.
  4. השקעה סולידית ויציבה: בעוד דירות מושכרות לרוב למשך שנה, חוזי שכירות לנדל"ן מסחרי הם ארוכי טווח עם ממוצע שכירות של ארבע שנים. צמיחתו של סקטור ההיי-טק הישראלי רק מחזקת את היציבות בענף המשרדים.
  5. האלטרנטיבה השפויה: הסערות האחרונות בשוק ההון, לצד ההון העצמי הגבוה הנדרש לרכישת דירה למגורים והתשואות השחוקות בהשקעה זו, מביאים משקיעים רבים לפנות לאפיק הנדל"ן המסחרי, ובפרט למשרדים.
  6. מימון גמיש: גופי המימון מציעים שלל מסלולי מימון אפשריים למשקיעים פוטנציאליים במשרדים, כמו הלאוות ומשכנתאות. בשל העלויות הנמוכות יחסית לרכישת משרד להשקעה, תשלומי הריבית על הלוואות אלה יהיו בסכומים קטנים יחסית.

פארק 4TECH – המשרדים שיסדרו לכם את העתיד

אם הגעתם עד לכאן, מוטב שתקראו עוד קצת על פארק 4TECH החדש.

מדובר במתחם מעורב שימושים המשתרע על שטח של 4 דונמים, ושוכן על מה שהיא כיום עתודת הקרקע המסחרית האחרונה של העיר נשר ושל אזור הצפון כולו. הפארק ישמש בין היתר למגורי עשרות אלפי הסטודנטים שלומדים באוניברסיטת חיפה ובטכניון, כמו גם לדיור מוגן, תעשייה, מלונאות, מסחר ובילוי. חברות הנדל"ן המניב ג.ש.ם וסלע בינוי יקימו את שני מגדלי המגורים במתחם, בני 54 קומות כל אחד – המגדלים הגבוהים באזור הצפון.

באחרונה רכשה פדרמן שחם בית השקעות אופציה לרכישת חלקה במתחם, הכוללת זכויות לבניית 200 דירות קטנות (6,450 מ"ר עיקרי לצד שטחי שירות), כ-2,690 מ"ר מסחר וכ-13 אלף מ"ר משרדים. בנוסף קיימות זכויות להקמת מאות מקומות חניה בשתי קומות תת-קרקעיות, ובקומה עילית אחת. 

כמה נקודות שכדאי לכם לדעת:

  • ניתן להשקיע בפרויקט בסכום צנוע של החל מ-259 אלף שקל בלבד!
  • הפארק צמוד למוסדות אקדמיים מובילים ובראשם הטכניון ואוניברסיטת חיפה, בהם לומדים למעלה מ-30 אלף סטודנטים. אלה ייתנו רוח גבית עזה למשרדים ולמתחמים המסחריים שיפעלו במקום, ויהוו עבורם כוח עבודה איכותי.
  • קישוריות מקסימלית לעיר: מקומתם ה-29, מגדלי המגורים יחוברו באמצעות שני גשרים ישירות לטכניון ולתחנת הרכבלית; בנוסף, קיימת נגישות ישירה לתחנת המטרונית אשר עתידה לפעול 24/7.
  • הארנונה במשרדי הפארק תהיה בסכום של 110 שקל בשנה – לעומת 280 שקל בשנה המשולמת בחיפה.

צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו פרטים על השקעה בפארק 4TECH.

בברכה,

אור שחם,

מנכ"ל ובעלים פדרמן שחם בית השקעות