למה משקיעי נדל"ן כל כך אוהבים דירות סטודנטים?

כבר שנים שטרנד ההשקעה בדירות סטודנטים הולך ומתעצם בקרב משקיעי נדל"ן ברחבי עולם. הדבר בולט במיוחד בארה"ב, שם כמות המיטות לסטודנטים שמעמידים המוסדות האקדמיים עצמם, אינה עומדת בביקוש הגדול. 

בנוסף, נראה כי ענף הדיור לסטודנטים מיטיב עם כל הצדדים המעורבים בו: מצד אחד הוא מאפשר לסטודנטים קורת גג איכותית ומפוקחת על ידי חברת ניהול, ומצד שני הוא מספק למשקיעים שקט תעשייתי ותשואה גבוהה למדי. תוך השקעה נמוכה יחסית עבור נכס שהוא חדש, ואשר מצריך התעסקות מינימלית. לצד זאת, גם עלויות ההקמה של הנכסים האלה — שבנויים ב'שטנץ' קבוע — הן זולות יותר מפרויקטי בנייה למגורים.

גם עבור הרשויות המקומיות מדובר ברווח נקי: כיום, בשונה מבעבר, מגורי הסטודנטים לא בהכרח צמודים לאוניברסיטאות אלא נבנים בלב האזורים האורבניים השוקקים של העיר. פרויקטים אלה מאפשרים להן אפוא לשמור על אוכלוסייה צעירה ותוססת באזורים חשובים של העיר, אוכלוסייה שבתנאים אחרים היתה נאלצת להרחיק אל פרברי העיר. בנוסף, מדובר בנכסים שמניבים לקופת העיריות ארנונה גבוהה יחסית בהשוואה למיזמי מגורים רגילים.

המצב אצלנו

בחיפה ובאזור מסביב יש 31,000 סטודנטים ומול זה רק 3000 יחידות סטודנטים .

במתחם יהיה אפשרות לסטודנטים לעבוד במתחמי ההיי טק בבניין הצמוד , לרדת לסופר בקומת המסחר ולהנות מאפשרויות תחבורה נגישות.

למרות זאת, בשונה מאשר בארה"ב ובאירופה, בישראל טרנד ההשקעה במתחמי מגורים לסטודנטים נמצא רק בתחילתו, שכן עד לא מזמן הוא נחשב נחלתם של משקיעים גדולים בלבד. עם זאת, נראה כי המגמה כבר מתחילה להשתנות והתחום נפתח גם למשקי בית מן השורה ולקבוצות רכישה. זאת, בראש ובראשונה בשל הפער האדיר בין הביקוש למגורי סטודנטים לבין ההיצע הדל, וכן לאור מגמות כלליות בתחום הדיור. 

הכירו את פרויקט 4TECH – מתחם מגורי הסטודנטים הגדול בישראל

פדרמן שחם בית השקעות גאים לבשר על הזדמנות השקעה חדשה וחד-פעמית, בפרויקט 4TECH בעיר נשר, בסמיכות לטכניון. 

מדובר ברובע עירוני חדש ומרובה שימושים, אשר יכלול מתחם מגורים סטודנטיאלי לצד דיור מוגן, פארק תעשייה והיי-טק ומוקדי מסחר ובילוי. בסך הכל, לפי תוכנית המתאר הכוללנית של העיר נשר, יוקמו בפרויקט כ-2,000 יחידות דיור בתמהיל מגוון לצד 80 אלף מ"ר תעסוקה, כשהכל ייעשה בבנייה מדורגת ובמגדלים, תוך שימור אופיו הירוק והפסטורלי של אזור הכרמל.

הפרויקט ייהנה מנגישות אופטימלית בשל מיקומו בלב מטרופולין חיפה, שלוש דקות בלבד ממנהרות הכרמל ומרכזית המפרץ, כ-10 דקות ממשרדי הממשלה וכ-12 דקות מכביש 6. בנוסף, בתוך שלוש שנים צפויה להיפתח תחנת רכבת העמק. 

מהקומה ה-29 בפרויקט יהיה חיבור ישיר באמצעות גשרים ייעודיים לרכבל העירוני – כלי המסוגל לשנע בו זמנית 2,400 בני אדם(!) ופעיל במשך כל ימות השבוע.

יחידת הקרקע שאנו מציעים לך להשקעה כוללת זכויות לבניית 200 דירות קטנות (6,450 מ"ר עיקרי לצד שטחי שירות), כ-2,690 מ"ר מסחר וכ-13 אלף מ"ר משרדים. בנוסף קיימות זכויות להקמת מאות מקומות חניה בשתי קומות תת-קרקעיות, ובקומה עילית אחת.

אנו מאמינים כי פרויקט 4TECH יהפוך להיות 'עיר סטודנטים' של ממש, שתושביה יהיו הכוח המניע של מוקדי המסחר, המשרדים והבילוי שבשטחה.

אנו מזמינים אותך להשקיע לצדנו באחד הפרויקטים המבטיחים שנראו בישראל בשנים האחרונות.

לפרטים נוספים השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם.