לסטודנטים בצפון יש בית חדש – פארק 4TECH

כ-350 אלף סטודנטים יחלו את לימודיהם בישראל באוקטובר הקרוב, ורק ל-90% יש מיטה פנויה במעונות של המוסדות האקדמיים. עבור מי מהם שרוצים להעביר את שנותיהם הסטודנטיאליות מחוץ לבית ההורים – מגמה שהתגברה בשנה האחרונה עם דעיכת מגפת הקורונה וחזרת השיעורים הפרונטליים – מדובר במצב לא פשוט, במיוחד לאור מחירי השכירות המאמירים בלב הערים הגדולות, והיעדר פתרונות ממוסדים של שכירות מפוקחת וארוכת טווח.

מנתוני התאחדות הסטודנטים הארצית, ב-2021 היו בישראל 23,140 מיטות במעונות, כמחצית מהיחס "מיטה-סטודנט" הקיים במדינות ה-OECD. באוניברסיטאות תל אביב וחיפה המחסור חריף במיוחד, כשבכל אחת מהן לומדים כ-30 אלף סטודנטים, בעוד מתחמי מעונות הסטודנטים שלהן מחזיקים ביחד כ 5,000 מיטות בלבד.

בשנה שעברה עמדה ההוצאה על דיור של סטודנטים על למעלה מ-50% משכרם, כשלפי כל ההערכות כיום, לאור הזינוק במחירי שכר הדירה, מצבם הורע עוד יותר. בעקבות המחאה החברתית ב-2011 ומסקנות ועדת טרכטנברג, החליטה המדינה לתמוך כלכלית במוסדות האקדמיים כדי שאלה ידאגו להגדיל את היצע המיטות במעונות, ואולם מאז 2016 לא הקצתה המדינה למעונות אף לא שקל אחד למען הגשמת מטרה זו.

פארק 4TECH משנה את התמונה

פארק 4TECH, המוקם בימים אלה בעיר נשר, בצמידות לטכניון, עתיד לשנות את המציאות עבור עשרות אלפי הסטודנטים הלומדים באזור הכרמל, על ידי הגדלה משמעותית של היצע הדיור בתקופת הלימודים והבאת שלל אפשרויות תעסוקה איכותיות לצד מגוון מוקדי בילוי, פארקים וראות ירוקות. בכך יספק המתחם החדש איכות חיים ברמה שסטודנטים בישראל טרם ידעו כמותה עד היום.

מדובר ברובע עירוני חדש ומעורב שימושים המשתרע על שטח של כ-40 דונמים, ושוכן על מה שהיא כיום עתודת הקרקע המסחרית האחרונה של העיר נשר ושל אזור הצפון כולו. הפארק ישמש בין היתר למגורים עשרות אלפי הסטודנטים שלומדים באוניברסיטת חיפה ובטכניון, כמו גם לדיור מוגן, תעשייה, מלונאות, מסחר ובילוי. במתחם יבנו את שני מגדלי המגורים במתחם, בני 54 קומות כל אחד – המגדלים הגבוהים באזור הצפון, שגם עיריית נשר תעתיק את משכנה למתחם.

באחרונה רכשה פדרמן שחם בית השקעות אופציה לרכישת חלקה במתחם, הכוללת זכויות לבניית 200 דירות קטנות (6,450 מ"ר עיקרי לצד שטחי שירות), כ-2,690 מ"ר מסחר וכ-11 אלף מ"א משרדים. בנוסף קיימות זכויות להקמת מאות מקומות חניה בשתי קומות תת-קרקעיות ובקומה עילית אחת, וכל זאת תוך השקעת סכום צנוע של החל מ-269 אלף שקל בלבד!

לצפייה בסרטון הפרויקט לחץ כאן.

צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו פרטים על השקעה בפארק 4TECH.