סוגיית המיסוי של כחלון

הגיע הזמן לנשום לרווחה! סוגיית המיסוי של כחלון בהקפאה זמנית, וזה הזמן לעשות סדר בענייני המיסוי.

לאור השינויים בסוגיית מס כחלון בעבור דירה שלישית וההקפאה הזמנית, מומחי חברת "פדרמן בית השקעות ופיננסים" הביאו בפניכם את סוגי המיסים החלים על משקיעים.

על פי נתוני משרד האוצר, כ- 54,000 אלף בתי אב מחזיקים ב- 3 דירות ויותר, מה שמאפשר לאותם משקיעים לנשום לרווחה. עם זאת, כדאי להכיר את סוגי המס הקיימים.

מס רכישה –  קניית דירה שנייה ומעלה מחייבת תשלום מס רכישה בגובה של 8-10% מערך הנכס, כאשר סכום זה  מתעדכן בהתאם לעליית המחירים בשוק. תוכלו להתעדכן בחישוב המס באתר רשות המיסים – כאן.

מס שבח – מס זה נגבה בעת מכירת דירה, כאשר המדינה תגבה כ- 25% מההפרש בין סכום רכישת הדירה לבין מכירתה, כלומר על התשואה. ניתן להוזיל את מס השבח באמצעות הצגת הוצאות שונות כגון שכר טרחת עו"ד, שיפוץ וכו'.

מיסוי משכירות – קבלת דמי שכירות עבור נכס העולה על- 5,000 ₪ בחודש מחייבת בתשלום מס. ישנם שלושה מסלולי מיסוי שאותם כדי להכיר בכדי לקבל פטור  או הפחתה במקרה של זכאות. המסלולים הם: מסלול פטור ממס, מיסוי מופחת בשיעור של 10% וחיוב על פי מדרגות מס.

זהו מידע בסיסי בלבד ותפקידו להאיר עבור המשקיעים את נושא המיסוי ובחינת כדאיות ההשקעות. לייעוץ עם המומחים בענייני השקעות ומיסוי, השאירו פרטים ונחזור אליכם >>>

הכותב הינו אור שחם , מנכ"ל ובעלים פדרמן בית השקעות נדל"ן ופיננסים