שמאות מקרקעין – רק עבור הבנק או גם עבורכם?

כולם יודעים שכאשר מבקשים לממן עסקת נדל"ן או מקרקעין דרך הבנק הוא תמיד יבקש שמאות. עבור רבים מדובר בבזבוז זמן, בזבוז כסף ועוד "מטלה" שצריך להתעסק אתה. סה"כ השמאים שואלים הרבה שאלות, מבקשים הרבה מסמכים ודורשים מכם לא מעט תשומת לב.

אולם, האם כך הדבר? או שמא אפשר ללמוד דברים חשובים מאותה השמאות, שיכולים לסייע לכם ולבעלי המקצוע המלווים אתכם לקבל החלטה מושכלת באשר לעסקה?

הנה שתי דוגמאות למידע חשוב שאפשר לקבל משמאות.

מצב רישומי – מה קרה עד עכשיו?

המצב הרישומי של הנכס או של הקרקע שאתם מעוניינים לרכוש מתאר בעצם את שרשרת ההחזקה באותה חלקת נדל"ן. כלומר, מי הבעלים הרשומים שלה, האם נעשו בה עסקאות ואילו עסקאות, האם הופקעו חלקים ממנה, האם נרשמו עליה הערות אזהרה בגין עסקאות חדשות או התחייבויות של הבעלים, האם קיימות זיקות הנאה רלוונטיות אליה, האם היא עברה פרצלציה, האם קיים לגביה הסכם שיתוף, האם הוטלו עליה עיקולים וכו'. כל בעל מקצוע מבין מידית כי אלו הם נתונים קריטיים בחשיבותם שמהווים חלק מכריע בקבלת ההחלטה האם להיכנס לעסקה או לא.

כאשר תביאו שמאות שכזו לבעל מקצוע, הוא יידע מיד לכוון אתכם לנקודות החשובות שבה ולהמליץ לכם כיצד לפעול ולהתקדם.

מצב תכנוני – מה עתיד לקרות?

פרק המצב התכנוני בשמאות דן בעצם במקומה של אותה חלקת מקרקעין בתכניות מתאר ארציות ומחוזיות ובתכניות מקומיות. כך תוכלו לדעת האם השימוש בקרקע תואם לייעוד שלה, האם קיימות תכניות כלשהן לשנות את ייעודה, האם מתוכנן להיבנות משהו בקרבת מקום שישפיע על השימוש בה ואולי אף על ערכה ועוד.

גם כאן, בעל מקצוע יידע לזהות מיד את נקודות התורפה ואת ההזדמנויות הכרוכות בהשקעה.

מה המצב?

אז בשורה התחתונה, כדי להבין בדיוק מה מצבכם ביחס לאותה עסקה, כדאי להיעזר בשמאות מקצועית ובבעלי מקצוע מומחים בתחומם שינתחו עבורכם את העסקה וילוו אתכם בביצועה המוצלח.

צרו קשר עמנו ונשמח לצרף אתכם למועדון הלקוחות האיכותי שלנו כך שתוכלו גם אתם ליהנות מהזדמנויות השקעה ייחודיות ומייעוץ אובייקטיבי ומקצועי.