בדרך לפנסיה עוצרים באשדוד

בדרך לפנסיה עוצרים באשדוד

נסו לחשוב על מכרים, חברים או אנשים אחרים הנמצאים בסביבתכם, הנחשבים כבעלי ממון או כעשירים. הונם של רובם המכריע של אלה המכונים עשירים נובע מהשקעות מוצלחות בנדל"ן, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל, בין אם בדור זה ובין אם בדורות קדומים שהגדילו את ההון המשפחתי באמצעות השקעות בנדל"ן, שמרו עליו והעבירו אותו הלאה מדור לדור.

כיום, ברור לכולם ששגרה שמהותה לקום כל יום בבוקר ולהתייצב בתא אפרורי לעבודה שגרתית ושוחקת, ייתכן ומובילה ליכולת השתכרות אך היא אינה מובילה לרווחה כלכלית וודאי וודאי שאינה מובילה לעושר שניתן להעביר הלאה לדורות הבאים. מי, אם כן, ידאג לדור הבא – לילדיכם שסובלים ממחירים הולכים ומאמירים? יתרה מזאת, מי ידאג לכם בערוב ימיכם?

מחפשים מודל חלופי לקרנות הפנסיה

מי שיודע לבחון את נתוני מחירי הנדל"ן לאורך מספר עשורים, יבחין בדפוס שנקרא "שיני מסור". דפוס זה מעיד על עליות וירידות במחירים, אך במסגרת מגמה קבועה ועקבית של עליה מתונה. לא פלא, אם כן, שרבים תרים אחר אפשרויות השקעה בנדל"ן שמצד אחד מציעות פוטנציאל התעשרות בטווח זמן בינוני עד ארוך, אולם מהצד השני אינן מצריכות משאבים כספיים שלא ניתן לעמוד בהם. אפשרויות אלה מאפשרות לציבור הרחב יותר לקחת את עתידו הכלכלי בידיו. השקעה שנאמדת בסכום שאינו גבוה, שאינו מכביד על ההתנהלות היום-יומית השוטפת ושמגלם פוטנציאל השבחה משמעותי היא הפתרון שרבים מחפשים.

הכירו את "רובע הנחל" באשדוד

אשדוד היא אחת הערים הפופולאריות והמבוקשות ביותר בישראל, היא העיר החמישית בגודל בארץ וגרים בה מעל 200 אלף איש (לשם השוואה, בעיר ראשון לציון מתגוררים כ- 250 אלף איש). הפופולאריות לה זוכה העיר והביקוש הער בה לאורך השנים האחרונות הובילו למצב בו היא מיצתה כמעט לחלוטין את פוטנציאל ההתרחבות והבנייה שלה ובמקביל ובאופן טבעי, לעלייה במחירי הנדל"ן למגורים בעיר. רובע הנחל מהווה את אחת מעתודות הקרקע האחרונות באשדוד ומתוכננות לקום בשטחו כ- 15,000 יחידות דיור במסגרת תכנית שמקדמים העירייה ומשרד הבינוי והשיכון.

מהן האפשרויות העומדות בפניכם?

הקרבה לים, לעורקי תחבורה מרכזיים ולשטחי מסחר ותעסוקה מעידה כי עתודת קרקע זו היא אכן בעלת פוטנציאל משמעותי להשבחה. כיום, ניתן לרכוש קרקע חקלאית פרטית הרשומה בטאבו, בעלות של 135 אלף ₪ בלבד ליחידה, כולל אפשרות מימון של עד 50%, בליווי של משרד עורכי-דין מוביל. יש לתת את הדעת על כך שהצפי להפשרה על פי דוח שמאות הוא בין 8 ל- 10 שנים, כך שמשמעות הדבר היא שהקרקע אינה זמינה לבנייה מידית, אולם מכאן מחירה האטרקטיבי.

לאור העובדה שמדובר באחת מעתודות הקרקע האחרונות באשדוד שמקודמת במסגרת תכנית בהובלת העירייה ומשרד הבינוי והשיכון, הרי שרבים רואים בדבר כהשקעה אטרקטיבית שיכולה לשפר משמעותית את עתידם הכלכלי.

מה כדאי לעשות?

בראש ובראשונה כדאי להיוועץ עם מומחים המנוסים בתחום שיווק קרקעות חקלאיות ורכישתן כהשקעה. פדרמן בית השקעות נדל"ן ופיננסים הינה חברה בין המנוסות בישראל בליווי וייעוץ תהליכי רכישת קרקעות חקלאיות המיועדות להשקעה בעלת שנים של ניסיון ופורטפוליו של עשרות עסקאות מוצלחות. כאשר לקוח נעזר בצוות יועצים מקצועיים שנותן מענה על כלל ההיבטים הכרוכים בעסקה (משפטי, כלכלי, פיננסי, מיסויי וכו'), הוא מיד נהנה מיתרון יחסי לעומת שאר המשקיעים בשוק, מצמצם משמעותית בעיות שיכולות להתעורר בתהליך ונהנה מסיכויי הצלחה גבוהים יותר.